سخنرانی جورج ماوریکوس دبیرکل فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری در نشست سازمان جهانی کار

مبارزه در راه امنیت شغلی زحمتکشان و حضور نمایندگی تناسبی و برابر در سازمان جهانی کار

 

سخنرانی دبیر کل فدراسیون در سازمان بین المللی کار ۲۰۱۷

دبیر کل فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری روز ۱۲ جولای  در جلسه عمومی صد و ششمین جلسه کنگره کار صحبت کرد

همکاران گرامی،

به نمایندگی از طرف فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری، علاقمندم که درودهای گرم خود را به تمامی نمایندگان سندیکاهای کارگری اعلام نمایم.

ما در زمانی زندگی می‌کنیم که شرایط کیفی زندگی و کار برای زحمتکشان در کل جهان سرمایه‌داری  روز بروز بدتر می‌شود.

شرایط برای همه کارگران بسیار حساس است. نسل جوان، کارگر، دانشمند و کشاورز جوان در یک شرایط نامطمئن و بدون دورنما و امنیت زندگی می‌کنند.

فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری تلاش می‌کند که مبارزه و مقاومت را بین سندیکاها و درهر گوشهٔ جهان و در هربخش و کشور، ­با هدف دفاع از حقوق  ونیازهای کارگران، سازماندهی نماید.

 

از این تریبون ما محاکمه سندیکالیست‌ها در قزاقستان را محکوم نموده، همبستگی خود را با سندیکالیست‌های کلمبیا که از خشونت گروه‌های شبه نظامی آسیب می‌بییند اعلام می‌کنیم. ما در کنار سندیکالیست‌های کلمبیا که برای جلوگیری از متلاشی ساختن اتحادیه‌هایشان مبارزه می‌کنند، ایستاده‌ایم.  در کنار سندیکالیست‌های هندوراس که برای داشتن حق قراردادهای دستجمعی مبارزه می‌کنند خواهیم ایستاد. در کنار معلمین مکزیک که علیه رفرم  سیستم آموزشی مبارزه می‌کنند ایستاده‌ایم. ما همبستگی خود را با کارگران مهاجر مکزیک  و برادران خود در آنگولا را اعلام می‌کنیم. همبستگی خود را با کارگران و طبقه زحمتکش ترکیه که از سیاست‌های غیر دمکراتیک دولت ترکیه رنج می‌برند، اعلام می‌کنیم. ما سیاسیت‌های ضد کارگری شرکت چند ملیتی سامسونگ را محکوم کرده  واز اتحادیه عمومی کارگران سامسونگ  و دبیرکل آن کیم سانگ هوان- که بمدت سه سال بعلت فعالیت سندیکایی در زندان بود- اعلام می‌داریم.

 

اوضاع پیچیده و نامشخص است. فقر شدید و بیکاری بالا مشکلات زیادی در گسترش مبارزه ایجاد میکند.

 

ولی ما راه دیگری نداریم. این وظیفه ماست که همه کارگران را بدلیل وابستگی طبقاتی خود، متحد و سازماندهی نموده تا بتوانیم به مبارزه ادامه دهیم: گاهی اوقات از طریق دفاع و زمان دیگری از طریق حمله – با  یک استراتژی هشیارانه و انعطاف پذیر- که بتوانیم دست آوردها و نتایج را برای طبقه کارگر تثبیت نماییم.

 

همزمان با مبارزه برای منافع اقتصادی، اجتماعی،  دموکراتیک و حقوق سندیکایی خود باید که اقدامات خود علیه استراتژی امپریالیست‌ها، شرکت‌های چند ملیتی که موجب قتل هزاران مردم و جابجایی میلیون‌ها انسان از خانه و کاشانه خود شده‌اند را سازماندهی نماییم.

بعنوان فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری در داخل جنبش جهانی سندیکایی، ما در پیش روی مبارزاتمان همبستگی و انترناسیونالیست بودن با مردم و کشورهایی که از دخالت‌های امپریالیستی در عذاب هستند را داریم.

 

– ونزوئلا امروزه مورد تعرض سیاست‌های امریکا و متحدانش قرار دارد.

– کوبا هنوز ازمحاصره اقتصادی بیش از ۵۵ ساله امریکا رنج میبرد.

– مردم فلسطین هنوز هم بدون داشتن کشور خود بسر می‌برند، همزمان هزاران نفر از فرزندان فلسطینی در زندان‌های اسراییل اسیر هستند.

– مردم سوریه از حملات هزاران مزدوری که توسط امپریالیست‌ها استخدام شده‌اند در رنج و عذاب هستند.

– مردم عراق، مالی، لیبی و افغانستان از سیاست‌های غیر دموکراتیک رنج می‌برند.

– کشورهای خلیج فارس بدلیل سیاست‌های اقتصادی رقابتی و تضادهای درون امپریالیستی در آتش می‌سوزند.

– مردم مکزیک مواضع نژاد پرستانه دولتمردان آمریکایی و تهدیدهای آنان- که در تلاشند تا دیوار حایل برای جلوگیری از مهاجرت ایجاد کنند- در عذابند.

 

واقعیت تاریک سرمایه‌داری امروزی این است.

 

طبقه کارگر جهان  وهمه کارگران: در این اوضاع و احوال ما  نیاز به یک جنبش سندیکایی مبارز و موثر داریم. به یک سندیکایی که دارای شهامت و جرات -که دمکراتیک  بوده وبه خواست‌های اعضای خود بدون در نظر داشتن رنگ پوست، مذهب، جنسیت و زبان توجه نماید –  نیاز داریم.

 

در چارچوب کاری امروزی و با توجه به شعار « ساختن آینده با شغل مناسب» -که یک شعار بسیار دقیقی است -و فقط با مبارزه طبقاتی و قراردادن رضایت امروزین کارگران در مرکز آن بدست میآید.

 

همچنین جنبش سندیکایی نیاز دارد که نماینده‌ای بدون محدودیت و رفتار تبعیض آمیز در سازمان جهانی کار داشته باشد. با اعضای سندیکاهها  بطور مساوی و با شفافیت و توام با دمکراسی برخورد نمی‌ایند.

 

در این رابطه فدراسیون اصول کلی خود را آماده و پخش نموده است. ما مبارزه خود را تا زمانی که عملکرد یک جانبه مسئولین سازمان کار جهانی خاتمه یابد ادامه خواهیم داد. حضور نمایندگی تناسبی، برابر و داشتن شفافیت پیش شرط همکاری و روابط مشترک است.

 

با تشکر

 

 

 

 

فعالیت‌ها و ملاقات‌های فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری در طول یکصد و ششمین کنفرانس سازمان بین‌المللی کار در ژنو

در روزهای ۱۵ تا ۲۶ خرداد ۱۳۳۶

 

سخنرانی دبیر کل فدراسیون در جلسه افتتاحیه روز ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

 

ملاقات اعضا و دوستان فدراسیون (جلسه غیر رسمی شورای رهبری فدراسیون) روز ۲۳ خرداد

( به زبانهای انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و عربی مترجم خواهد بود)

جلسات فدراسیون در رابطه با مهاجرین اقتصادی و پناهندگان روز سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

 

http://www.wftucentral.org/wftu-meetings-and-activities-in-the-framework-106th-international-labour-conference-geneva-switzerland-5-17-june-2017/

 

 

http://www.wftucentral.org/the-wftu-general-secretary-addressed-the-106th-ilc-plenary-session-today-on-june-12th-2017/

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Bookmark the permalink.

Comments are closed